YŘkleniyor...

    20.     YILIMIZ     KUTLU     OLSUN  

 

 

HIRKAKÖYÜ 

 29 Ekim  Cumhuriyet Bayram─▒ Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun

 NE MUTLU TÜRKÜM D─░YENE
 

 

Yazarlar :     Ba■lřk :
Makaleler / Mehmet
DERNEKLER─░ TANIYALIM 2 -─░STANBUL HIRKA K├ľY├ť DERNE─×─░-

 

HIRKA KÖYÜ”  ad─▒na kurulan ilk dernek ─░stanbul’da kurulmu┼č oland─▒r. Mehmet Koçak, Sad─▒k Acar ve Mehmet Sar─▒çoban’─▒n öncülü─čünde kurulan ve uzun bir geçmi┼či olan derne─čin kurulu┼ču Resmi kay─▒tlara göre 1999 y─▒l─▒ olarak geçmi┼čtir.

 

Derne─čin tam ad─▒:                     

AMASYA ─░L─░ MERZ─░FON ─░LÇES─░ HIRKA KÖYÜ SOSYAL YARDIMLA┼×MA KÜLTÜR VE E─×─░T─░M DERNE─×─░’dir.

 

Dernek ─░stanbul ─░li Bahçelievler ─░lçesi merkezli olarak kurulmu┼č olup ba┼čka bir ┼čubesi yoktur.

 

DERNE─×─░N KURULU┼× AMACI KISACA: HIRKA KÖYÜ’NDEN OLUP ZAMANLA GURBETE ÇIKMI┼× BULUNAN KÖY SAK─░NLER─░N─░N B─░RL─░K, BERABERL─░─×─░N─░N SA─×LAMAK, HIRKA KÖYÜNÜN TANITILMASINA KATKIDA BULUNMAK, HALKIMIZIN CENAZE VE SOSYAL AFET DURUMLARINDA MADD─░ VE MANEV─░ KATKILARDA BULUNMAK ┼×EH─░R ORTAMINDA DA─×INIK OLAN KÖY HALKININ B─░RB─░RLER─░ ─░LE KAYNA┼×MASINI SA─×LAMAK ─░Ç─░N MUHTEL─░F ZAMANLARDA KÜLTÜREL TOPLANTILAR, YURT ─░Ç─░ GEZ─░LER─░, P─░KN─░KLER DÜZENLEMEK G─░B─░,

FAAL─░YETLERDE BULUNULMASI SAYILAB─░L─░R.                       

 

 DERNE─×E HERKES─░N ÜYE OLAB─░LMES─░ ─░MKÂNI VARDIR. ANCAK BU ÜYEL─░KLER HIRKA KÖYÜ ─░LE ─░L─░┼×K─░LEND─░RLM─░┼× OLUP, ÜÇ TÜRLÜ ÜYEL─░K HAKKI VARDIR.

MEDEN─░ HAKLARA SAH─░P, DERNEKLER YASASINA UYAN, 18 YA┼×INI DOLDURMU┼× KÖY HALKINDAN YA DA HIRKA KÖYÜNE BA─×I OLAN, BEL─░RLENEN A─░DATI ÖDEYECE─×─░N─░ TAAHHÜT EDEN HERKES DERNE─×E “AS─░L ÜYE” OLAB─░L─░R.

TÜM AS─░L ÜYELER DERNEK FAAL─░YETLER─░ ─░Ç─░NDE E┼×─░T HAKLARA SAH─░PT─░RLER. AS─░L ÜYELER SEÇME SEÇ─░LME HAKLARI ─░LE HER ÜYEN─░N B─░R OY KULLANMA HAKKI VARDIR.

DERNE─×E MADD─░ VE MANEV─░ YARDIMLARDA BULUNANLAR YÖNET─░M KURULU KARARI ─░LE “FAHR─░ ÜYE” OLAB─░L─░RLER.  

SON OLARAKDA DERNE─×E MADD─░ VE MANEV─░ KATKILARI BULUNAN YÖNET─░M KURULUNUN TEKL─░F─░ GENEL KURULUN ONAYI ─░LE TESB─░T ED─░LEN K─░┼×─░LER “ONUR ÜYE” OLARAK KATILAB─░L─░RLER.

 

FAHR─░ VE ONUR ÜYELER─░N, OY KULLANMA ─░LE SEÇME VE SEÇ─░LME HAKLARI YOKTUR.  TÜM SOSYAL FAAL─░YETLERE VE KÜLTÜREL OLAYLARA KATILAB─░L─░RLER.

 

HER ÜYE YAZILI OLARAK BA┼×VURARAK KEND─░ ─░STE─×─░YLE DERNEKTEN AYRILAB─░LD─░─×─░ G─░B─░, TÜZÜKTE BEL─░RT─░LEN AMAÇLARIN DI┼×INDA VE DERNEK ALEYH─░NDE ÇALI┼×MA YAPANLAR ─░LE ÜYEL─░K A─░DATLARINI ─░K─░ DÖNEM ÖDEMEYEN ÜYELER YÖNET─░M KURULU KARARI ─░LE DERNEKTEN ÇIKARILIRLAR. ÜYEL─░KTEN ÇIKMA VE ÇIKARILMA HAL─░NDE HERHANG─░ B─░R GER─░ ÖDEME YAPILMAZ.

 

DERNE─×─░N ÜÇ ÖNEML─░ ORGANI VARDIR.                       

GENEL KURUL: DERNE─×─░N EN YETK─░L─░ ORGANI VE TÜM ÜYELER─░ KAPSAYAN ORGAN GENEL KURULDUR. D─░─×ER ORGANLARIN SEÇ─░M─░, DERNE─×─░N FESH─░, TÜZÜK DE─×─░┼×─░KL─░─×─░ G─░B─░ ÖNEML─░ KARARLAR GENEL KURULDA KARARA BA─×LANIR. GENEL KURULA EN AZ 1 AY ÖNCE ÜYE OLANLARIN KATILMA HAKKI VARDIR.

YÖNET─░M KURULU: GENEL KURULCA,  7 AS─░L,   7 YEDEK ÜYEDEN OLMAK ÜZERE 2 (─░K─░) YIL ─░Ç─░N G─░ZL─░ OYLA SEÇ─░L─░R.   

GENEL KURULDAN ALINAN YETK─░ DO─×RULTUSUNDA DERNE─×─░N TEMS─░L─░YET─░ YÖNET─░M─░, YÖNET─░M KURULU ÜYELER─░NE A─░TT─░R.

SON YÖNET─░MKURULU ÜYELER─░, MEHMET KOÇAK,   MEHMET SARIÇOBAN, SADIK ACAR, SAD─░ ZENG─░N, ORHAN BÜTÜN, N─░MET SARIÇOBAN VE TURAN ANKARA’DIR.

DENET─░M KURULU : DENET─░M KURULU, GENEL KURULU TARAFINDAN 3 AS─░L VE 3 YEDEK ÜYEDEN OLU┼×ACAK ┼×EK─░LDE VE 2 (─░K─░) YILLI─×INA SEÇ─░L─░R, DERNE─×─░N DENETLENMES─░ GÖREV─░N─░ YÜRÜTÜRLER

SON DENET─░M KURULU ÜYELER─░ ─░SE:HAYAT─░ ERKAN, SATILMI┼× ÇOBAN VE MUSTAFA ASLAN ’DIR.

Yöneticilere Ba┼čar─▒lar Diliyorum.

Mehmet Sar─▒çoban                                                                                                                                                      

 

Yazar Adř : Mehmet Sar─▒├žoban
Eklenme Tarihi : 1326115953
Bu makale 2456 ki■i tarafřndan okundu.
Bu Makaleye Yapřlan Yorumlar
Bu Makaleye Ait Kayřtlř Yorum Bulunamadř.
Bu Makaleye Yorum Yapřn
Yorum yapabilmek išin lŘtfen Řye giri■i yapřnřz.
YAZARIN DŢđER MAKALELERŢ
GŘncel Ekonomi Haberleri